30 let brněnských Indies Records
!! výstava zahájena !!
Výstava z názvem "VYDÁVAT, CO NÁS BAVÍ" o českých hudebních vydavatelstvích po roce 1989 a zvláště o značce Indies Records (alternativní hudba, rock, folklor, world music, elektronika i jazz).
Součástí výstavy jsou opět unikátní audiovizuální sestřihy.
Fotky z vernisáže najdete na našem facebooku.
UŽ JSOU TADY ZAS!
Konec roku je za námi. Nový rok se zatím neliší od toho starého. Ale to nevadí.
Rok dvou dvacítek je pro nás výjimečný. Pro nás zejména třetí dvacítkou, totiž dvacátým výročím otevření první expozice Popmusea. Připomeneme si to, leč decentně. A budeme se věnovat novým výstavám a novým projektům. První otevřeme 6. února, a bude věnovaná jedné třicítce. Podrobnosti se záhy dozvíte.

Momentálně je důležité, že zítra, tj. ve středu 9. ledna, znovu otvíráme. Tudíž pokud jste ještě neviděli výstavu Devětaosmdesátej revisited, máte ještě měsíc čas to napravit.
ZAVÍRÁME! (ale jen na pár dní)
Informace o otvírací době muzea v následujících dnech.

Vážení přátelé, Popmuseum se ukládá ke krátkému zimnímu spánku (i když jaká zima, můžete si říci při pohledu ven). Otevřeno budeme mít opět ve středu 8. ledna 2020.
Přejeme příjemné prožití vánočních svátků, hladký dojezd starého roku - a ať je ten nový lepší, než jak se zatím tváří.
DEVĚTAOSMDESÁTEJ REVISITED
nová výstava v Kaštanu
Proč hudební měsíčník Melodie citoval v roce 1989 Vladimíra Iljiče Lenina? Čemu se říkalo Sojuz-Apollo? Co to byl Vítfest? Za co by Jan Rejžek dostal toho roku půllitrem po hlavě, ani by nemrkl? Proč bylo Škoda kaňky?
Těmito otázkami jsme před deseti lety anoncovali výstavu Popmuzea o ‚roku zázraků a jeho nečekaných hudebních souvislostech‘. Po deseti letech jsme se rozhodli zahrát ten kousek znovu. Doba tomu přeje, doba tomu chce.
Bylo by nejjednodušší vzít starou výstavu, oprášit ji a vylepit znovu. Lidé si nic nepamatují (respektive pamatují si jen to, co chtějí a co se jim hodí), třeba by to prošlo.
Ale to nám připadlo škoda a nefér. Za těch let jsme se změnili, získali spoustu nových materiálů, a změnilo se i vnímání roku 1989. A připadlo nám škoda ho nevyužít. Tudíž jsme ji z gruntu překopali a udělali znovu. Tomu odpovídá i její nový název DEVĚTAOSMDESÁTEJ REVISITED.
Výstava neopomíjí ‚velké události‘, klade ale stejný důraz na dobové maličkosti, bizarnosti a překvapivé souvislosti. Všichni si z toho roku pamatují generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše z jeho stand-up comedy v Červeném Hrádku. Výstava ho představí jako člověka, který provedl Čechy a Slováky do éry kompaktních disků. BigBoss československého socpopu dr. Janeček se zase ukáže jako průkopník česko-německého porozumění.
Protože rok 1989, to nebyl jen Koncert pro všechny slušný lidi, zpěváci na tribunách masových demonstrací a další chvíle, kdy se popkultura propojila s velkými dějinami. Byl to rok posledního Rockfestu, Show Tomáše Tracyho, Punkedenu, nejslavnější Dvorany Porty, Stevieho Wondera na Spartě a brněnského ‚podvodu za milión‘. Všechny ty důležité milníky, událostí dobového významu a více či méně bizarní marginálie roku 1989 najdou pamětníci i ti, co to nezažili, na výstavě v KC Kaštan.
Vladimír „Guma“ Kulhánek 75
nová výstava ve Vagonu
Přijďte si prohlédnout výstavu s podtitulem Kapely a spolupráce baskytarového Mistra.
K vidění je denně v pražském hudebním klubu Vagon na Národní třídě č. 25.
Klub otevírá v 19 hodin a než se začne vybírat na kapelu,
hrající od 21 hodin, můžete se výstavou zabavit zdarma.
přes červenec a srpen zavřeno
Přesněji řečeno, stále je možno domluvit návštěvu telefonicky (776 141 531). Pravidelná otevírací doba začíná 11. září a výstavu Zabal tu hudbu je možno naposledy shlédnout v sobotu 5. října.
v sobotu 7. 6. od 15 hodin v Popmuseu probíhá workshop o Bobu Dylanovi
možnosti prohlídky jsou proto omezené
18. Dylan Days - Zimmerman Frei
Blíže viz www.smsticket.cz/vstupenky/16941-18-dylan-days-zimmerman-frei

Vstup na akci je vítán, ale možnosti prohlídky výstavy jsou omezené. Doporučujeme proto naplánovat prohlídku výstavy raději na jiný den.
Pražské muzejní noci se již poněkolikáté neúčastníme, protože Dopravní podnik hl. m. Prahy není schopen u nás zřídit vhodnou zastávku.
Výstava Zabal tu hudbu! zahájena
Za účasti Karla Halouna, Josky Skalníka, Otto Dlaboly a dalších.
Blíže viz sekce VÝSTAVY a též na www.facebook.com/Popmuseum
zabal tu hudbu.jpg
* do uvedení nové výstavy máme zavřeno *
a takhle se jmenuje nová výstava, kterou slavnostně zahájíme ve středu 13. března
ZABAL TU HUDBU!
o čem asi bude?

Podtitul výstavy zní:
Obaly československých rockových (nejen, ale především) gramodesek od vinylu k iPodu

vernisáž: středa 13. března 2019
program: 18:30 zahájení vernisáže za účasti výtvarníka Karla Halouna
18:45 prohlídka výstavy
19:15 projekce k výstavě
20:00 (horní sál KC Kaštan):
Turek & Turek uvádí: Zabal tu hudbu! Poslechový pořad o významu a proměnách grafické úpravy vydávané hudby. Host – výtvarník Lukáš Franz