NOVÁ VÝSTAVA ZA BUKEM!
Jonáš klub odchází, beatové festivaly přicházejí!
bfpozva.jpg

Podrobnosti na muzejním Facebooku.
MÁME KNIHU (A NE LEDAJAKOU)
Dějiny českého gramoprůmyslu jsou celkem zpracovány do roku 1945. Dál jsou lvi.
Až letos tenhle nedostatek částečně opravila kniha Jana Müllera a Petra Prajzlera Budování československého gramofonového průmyslu po druhé větové válce. Dvojka, proslulá monumentální edicí vlachovských nahrávek nebo knihou o Divadle Alfa odvedla skvělou práci. Navíc je kniha sličná - vydavatel ji opečoval, jak zaslouží.

budování gramoprůmyslu.jpg

Popmuseum je jedno ze dvou míst v republice, kde se tahle bez debaty unikátní kniha prodává. Nemáme jich mnoho, takže kdo má zájem, ať se ohlásí buď přes facebook, nebo na info@popmuseum.cz. Cena je 220,- Kč, preferujeme osobní odběr, v případě zaslání poštou je to samozřejmě 220,- + poštovné.

Ve středu ne
Ve středu 1. listopadu je Popmuseum z technických důvodů uzavřeno...
...ale ve čtvrtek jsme opět na place. Díky za pochopení.
V MUZEU JE NOVÁ VÝSTAVA!
Jonáš klub je spolek, spřízněný a tomu našemu podobný. A u nás představuje výstavu k půlstoletí svého usilování.
Výstava Jonáš klubu k půl století této bohulibé instituce u nás bude k vidění do půlky listopadu. Přijďte se podívat, je trochu jiná, než ty naše, ale ne méně výživná.

A co středeční vernisáž? Byla poněkud decentnější než ty naše, a vskutku masově navštívená. Fotografie z ní a podrobnosti k výstavě najdete buď na našem facebooku a zde ve výstavní sekci.
v sobotu 16. 9. naposledy výstava o Pavlu Bobkovi
Břevnovský rodák Pavel Bobek by se právě dnes dožil 80 let. V rámci akce "Zažít Břevnov jinak" do 14 hodin vstup volný, od 14 do 18 hodin za obvyklých podmínek. Příští výstava o letitém sdružení Jonáš klub má vernisáž ve středu 20. září 17:30.
ROZJEZD NOVÉ SEZÓNY - OTEVÍRACÍ DOBA
Krátká svižná k otevírací době Popmusea v první polovině září.
Otevřeno máme ve středu 6., ve čtvrtek 7. a v sobotu 10. září, příští týden ve čtvrtek 14. a v sobotu 17. září. Ve středu 13. září je Popmuseum pro veřejnost uzavřeno. Konec hlášení.
NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK S PAVLEM BOBKEM
Pozor, konec letního spánku!
30. srpna od 18:30 dáváme v Popmuseu večírek s Pavlem Bobkem na přidanou. Na znamení blížícího se konce výstavy ZKUS SE ŽIVOTU DÁL SMÁT, a osmdesátin (žel, nedožitých) velkého břevnovského rodáka.

Husto hvězdných & zasvěcených hostí, blízkých Pavla Bobka z okruhu rodiny i hudební branže: pár jich je známých z dubnové vernisáže, většinou si ale odbydou premiéru. Vhodný způsob, jak strávit v příjemné společnosti večer na konci prázdnin, kdy už je člověk většinou z dovolených zpátky, ale podzimní společenská saisona je ještě v nedohlednu. Tak proč nezajít do Kaštanu a zavzpomínat na hvězdu bez hvězdných manýr?

(vizuály a něco navíc na muzejním facebooku)

KRÁTKÁ ZPRÁVA Z DRUHÉ POLOVINY LÉTA
...co jest a především co bude.
Letní spánek našeho hudebně-zábavného okrašlovacího spolku je narušován špatnými zprávami (Marian Varga), ale zatím trvá. Probuzení z něj přijde ale tentokrát už na konci srpna. A zdá se, že září bude na naše poměry docela živý měsíc. Podrobnosti po víkendu!
I letos v Popmuseu
PRAŽSKÁ MUZEJNÍ NOC
sobota 11. června od sedmi večer do půlnoci
k výstavě o Rockfestech zahrají úžasné a stále KRÁSNÉ NOVÉ STROJE
doprovodný program – 1. patro:
1. 20:00-20:40 Rockfesty 1986 – 89. Audiovizuální sestřih k výstavě
2. 21:00-21:45 Krásné nové stroje (1/2). Koncert legendy české nové vlny
3. 22:00-22:40 Rockfesty 1986 – 89. Audiovizuální sestřih k výstavě
4. 23:00-23:45 Krásné nové stroje (2/2). Koncert legendy české nové vlny
5. 24:00-00:40 Rockfesty 1986 – 89. Audiovizuální sestřih k výstavě

kavárna Únik – suterén:
Basement clips. Kontinuální projekce videoklipů natočených v garážích Paláce kultury s účastníky Rockfestu 1988.